
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 16 |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.75917
Ext.Price$0.75917
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.75917 | $0.75917 |
| 10 | $0.61210 | $6.12100 |
| 25 | $0.56045 | $14.01125 |
| 50 | $0.51316 | $25.65800 |
| 100 | $0.46987 | $46.98700 |
| 300 | $0.44680 | $134.04000 |
| 500 | $0.42486 | $212.43000 |
| 1000 | $0.40236 | $402.36000 |
